بلاگ

راهنمای خرید کفش مناسب

انواع مدل های کفش
شلف کفش برای انتخاب کفش مناسب

راهنمای خرید کفش مناسب

معمولا بسیار شاهد این هستیم که هنگامی‌‌که برای بیرون رفتن از منزل وقت داریم و به کمد لباس‌هایمان  نگاه می‌کنیم؛ می‌بینیم که لباس‌های زیادی داریم، اما برای اکثر آنها کفش مناسب نداریم و اینجاست که شما به یک کفش نیاز پیدا می‌کنید که با اکثر استایل‌های شما ازجمله استایل روزمره و استایل رسمی همخوانی داشته باشد.

خرید با اطمینان از برندهای معتبر

پوشیدن کفش‌ مناسبی که به ترند( مُد روز) نزدیک است، باعث می‌شود که احساس خوشایند شما می‌شود واز آسیب‌‌دیدگی‌ پاهای شما جلوگیری ‌کند. لازم است بدانید که پوشیدن کفش‌های مناسب علاوه‌ بر پاهایتان، روی کل بدن از جمله کمر و ستون فقرات تاثیر‌گذار است. همین موضوع  است که خرید یک کفش راحت با طراحی مناسب را برای شما دشوار می‌کند و اینجاست که خرید کفش از یک برند معتبرمثل “ویزلند” یا “گریفین” می‌تواند فکر شما را از بابت خرید ، آسوده نگه دارد.

یک سوال مهم؛ شما چگونه می‌توانید کفش مناسب خودتان را تهیه کنید؟

انواع کفش:

کفش‌های ورزشی

کفش‌های ورزشی شامل 4 دسته می‌شوند:

دارای بالشتک هوا

مینیمال( از لحاظ کاربرد)

کفش‌های دارای استحکام

کنترل کننده حرکت

توجه : البته باید برای کفش ورزشی ای که می‌خرید به قوس و حالت بیومکانیک هم توجه داشته باشید.

انواع مدل های کفش

کفش های با قابلیت های حداقلی(مینیمال):

کفش‌هایی که معمولا برای دویدن و قرار دادن جلوی پا ( پنجه) بر روی زمین استفاده می‌شوند و درواقع شبیه به دویدن با پای برهنه است که به شما برای جلوگیری از مصدومیت کمک کند.

علاوه‌ براین ممکن است شما بدنبال استفاده از کفش های ورزشی و روزمره باشید، این کفشها معمولا در برابر کفش های ورزشی که قابلیت های حداقلی را دارند برای خرید گزینه های مناسب تری هستند. این کفش ها برای ورزش کردن یک کفش مناسب محصوب می شود.

بوت

بوت‌ها می‌توانند برای پای شما کمی آزاد باشند .  نگران این موضوع نباشید و میتوانید خیلی راحت تر به خرید کفش بپردازید. ولی برای بهبود و راحتی پاهایتان باید حواستان به قوس پا باشد که بوت آن را تامین کرده باشد که با خرید بوت‌های ویزلند این نگرانی را نخواهید ‌داشت.

صندل

صندل‌ها برای پیاده‌رویِ کوتاه مدت کفش مناسب هستند فقط باید توجه کنید که هر چی صندل بیشتر مچ و اطراف پاهایتان را بپوشاند شما احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. البته تقریبا در ایران تمام جذابیت تابستانه با صندل ها ساخته می شود. در اینجا باید راجع به صندل های ویزلند و گیریفین برای شما بگویم . زیره صندل های ویزلند و گیریفین از جنس ترمو پلاس است و ساختار دور مچ آن به دلیل استفاده از چرم مرغوب و با کیفیت تضمین کننده سلامت پای شما است. پس خرید کفش از برند معتبر هم یکی از ملاک های یک پای سالم است.

خرید مطمئن از فروشگاه ما

در ویزلند فرمانیه میتوانید خیلی راحت کفش مناسب خودتان را پیدا کنید چراکه ما تمام کفش ها را از خط کنترل کیفیت گذرانده ایم تا یک کفش مناسب به شما تحویل بدهیم. ولی یادتان باشد که حتما باید کفش‌های خودتان را در خانه تست کنید و کفش مناسب خودتان را از این طریق انتخاب کنید و ما تضمین تعویض کالا را تا 72 ساعت برای شما فراهم می‌کنیم. شما می‌تونید این کار را با راه رفتن، دور زدن و حرکت دو درجا امتحان کنید و سپس سعی کنید تعادل خودتان را روی یک پا حفظ کنید و حرکت اسکات را انجام بدهید. تنها شرط فروشگاه آنلاین ما برای تعویض کفش های چرم این است که چرم کفش تا نخورد چرا که برای تعویض کفشی که شما می فرستید متعلق به شخص دیگری می شود.

خانمی که کفش راحت دارند و ازین موضوع خوشحالند

نکته هایی برای خرید کفش مناسب

برای خرید بهترین کفش ممکن، شما باید به این موارد توجه بیشتری کنید:

بعد از ظهر و کفش مناسب

زمان مناسب  برای خرید کفش بعدازظهر است که میتوانید بهترین کفش مناسب خودتان را پیدا کنید. به این جهت که پا در متورم‌ترین حالت خود قرار دارد و می‌توانید خرید کفش را با مناسب ترین شرایط پای خود انجام دهید.ممکن است یک پای شما از پای دیگر بزرگتر باشد  دلیل آن این است که پا تکیه گاه شما در زمان ایستادن است و همیشه یا اغلب یکی از پاهای شما که معمولا پای راست است فشار بیشتری را روی خود تحمل می کند از این بابت همیشه یکی از پاهای ما از دیگری بزرگتر است. پس فراموش نکنید که سایز پای بزرگتر را ملاک خرید خود قرار دهید.

غروب آفتاب بهترین زمان برای خرید کفش
با بالا رفتن سن سایز پای شما هم دچار تغییرات می شود

سن

با زیاد شدن سن شما، سایز پای شما و همچنین استخوان بندی پا و حتی استخوان هالگوس والگوس پا دچار تغییر می‌شود و این موضوع در تمام سنین رخ می‌دهد و یادتان باشد که این موضوع صرفا مربوط به کودکان نیست.

شما باید سایز مناسب پای خود را جدا از اندازه‌های مختلف قالب کفش‌ها تهیه کنید. همچنین به پهن بودن پنجه در قسمت جلوی کفش و سایز ساق پا برای کفش های ساقدار باید توجه شود.

 بهترین راه اندازه گیری سایز پا به سانتیمتر است که میتوانید سایز دقیقی که به پای شما فیت میشود را تهیه کنید. البته ما به کمک شما آمده‌ایم و جدولی مخصوص تعیین سایز پای شما در نظر گرفته‌ایم که راحت‌تر خرید کفش را انجام دهید.

faceless_boy_walking_vector_design_4-[Converted]

در فروشگاه یا منزل با کفش قدم بردارید

عامل دیگر که خریدن یک کفش مناسب را تضمین میکند امتحان کردن آن در فروشگاه یا منزل است. مدل کفشی که دوست دارید را انتخاب کنید و بپوشید و ما تضمین می‌کنیم که تا 72 ساعت در صورت نارضایتی شما کفش را تعویض کنیم. در آرامش از راحتی آن مطمئن شوید.

 

برای خرید کفش های رانینگ(مخصوص دویدن و ورزش کردن) با آن به آرامی بدوید و جانب احتیاط را رعایت کنید که به کفش خسارت وارد نشود.

 

تست کردن قبل از خرید کفش می‌تواند به خرید کفش مناسب برای شما کمک کند. ولی فقط به خاطر بسپارید که از تا کردن کفش چرمی پرهیز کنید.

زیره

 

زیره کفشی که خریداری می‌کنید باید برای استفاده روزمره به نسبت( پاشنه به پنجه) 3 به 1 باشد. یا برای هرکاری که بیشتر مدنظرتون است همان زیره را انتخاب کنید. یادتان باشید که هر کفش کارکتر منحصر به فرد خودش را دارد. اگر زیره بیش از حد نازک باشد، باعث آزار و اذیت پای شما می شود و نمی‌تواند فشار زیادی را تحمل کند. بهتر است از فشار بر روی مچ پا و ساق پا جلوگیری کنید .

در حالت کلی کف پای  شما نیاز به انعطاف و راحتی دارد و به همین دلیل باید کف کفش مناسب، تحمل وزن شما را در طول روز فراهم کند. که از این بابت تیم ویزلند و گرفین شبانه‌روزی برای راحتی شما در تلاش است.

کفش فیوچر زیره قرمز
kafsh-tiger

مواد(متریال)

کفش‌ها با مواد مختلفی تولید می‌شوند. شما برای انتخاب کفش مناسب می‌توانید انتخاب خود را از میان کفش‌های چرم طبیعی یا چرم صنعتی با کیفیت انجام دهید. کفش های چرمی توانایی تطبیق فرم پای شما با کفش را بعد از کمی استفاده دارند. که در این باره در مقاله ای جداگانه توضیحات بسیار ارزشمند و دقیقی تقدیم شما کرده ایم.

 

کفش های تولید شده از مواد غیر مناسب انعطاف لازم را برای پای شما فراهم نمی‌کنند و در مقابل کفش‌هایی که از موادِ با کیفیت ساخته شده‌اند برای شما دوام و راحتی مورد نیاز را فراهم میکنند.

ورزش

مسئله مهم دیگر در انتخاب کفش مناسب ورزشی بسته به فعالیت و رشته ورزشی‌ای است که شما انجام می‌دهید. شاید فعالیت ورزشی شما فقط مختص به آخر هفته‌ها باشد. در این صورت شما باید تحقیقات لازم را برای قابلیت ورزشی بودن کفش هایتان را انجام دهید و خلاصه آنکه در مورد کفش های دیگر ورزشی شما باید احساس راحتی کنید.

کفش های ورزشی باید مناسب با رشته ورزشی تهیه شود
کفش های کهنه ای که از نشانه های ظاهری آن می توان فهمید باید تعویض شود

چه زمانی باید کفش خود را تعویض کنید

بعد از خرید کفش، کفش شما در گذر زمان کهنه می‌شود و نشانه‌هایی در آن می‌بینید که متوجه می‌شوید زمان تعویضش رسیده است.

اولین مورد

 مشکل پاشنه کفش است. هنگامی که کفشی کهنه می‌شود پاشنه آن زاویه دار می شود و گام برداشتنِ شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد به‌این ترتیب شما در طول روز با کوفتگی و درد پا و کمر مواجه می‌شوید. پس ترجیحا کفش نو خریداری کنید که البته ما تخفیفی برای خرید بعدی شما در نظر گرفته‌ایم

دومین مورد

 پوشیدن کفش‌های رانینگ نامناسب است که باعث درد می‌شود . علت احساس ناراحتی در این کفش‌ها این است که کفش قابلیت کافی برای گرفتن نیروی اضافه وارده بر پای شما را ندارد. زمان مناسب  جایگزینی این کفش‌ها بین 400 تا 600 کیلومتر پس از استفاده از آن است.

 

کفش مناسب موضوعی است که ذهن مارا بسیار درگیر میکند. چراکه مهم ترین بخش بدن پاها هستند و قلب دوم ما محسوب می شوند و بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به اعضای دیگر بدن تاثیر گذار هستند. علاوه بر راحتی و سلامت پاها کیفیت کفش هم بسیار مهم است. همه ی این مواردی که توضیح داده شده برای خرید کفش و البته خرید کفش مناسب به شما کمک میکند.

نگران نباشید! میتوانید خیلی راحت به ما اعتماد کنید، برندی که سالهای سال تلاش کرده که برای شما مناسب ترین کفش را انتخاب کند و در دسترس شما قرار دهد.

1 دیدگاه در “راهنمای خرید کفش مناسب

  1. امیرعلی گفت:

    بسیار مقاله خوبی بود 😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *